جدیدترین مطالب امروز

آرتریت مجموعه ی اصلی ناراحتی های مفصلی ناشناخته

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : پزشک خانواده

آرتریت مجموعه ی اصلی ناراحتی های مفصلی ناشناخته

آرتریت نام نوعی التهاب مفصلی می باشد ، که این التهاب بسته به یکسری شرایطی که ایجاد می کنند ( نوع بروز و… ) به دسته های مختلفی تقسیم بندی می شوند .

التهاب مفصلی با آرتریت انواع مختلفی دارد برای آنکه چندان با این متن بیگانه نباشید باید گفت شایع ترین نوع آرتریت آرتروز است ، حالا که با شایع ترین زیرمجموعه ی آرتریت ها آشنا شدید به سراغ التهاب مفصلی ( آرتریت ) می رویم .

غضروف نسبت به جایگاهی که قرار می گیرد نام مجزایی را به خود اختصاص می دهد ، غضروفی که بر روی استخوان های مجاور ( مفصل ) کشیده می شود را غضروف مفصلی می گویند ، در آرتریت غضروف مفصلی دچار آسیب می شود . التهاب و ایجاد آرتریت می تواند به علت آسیب غضروف های مفصلی ، عفونت خودمفصل ، شکستگی استخوان در ناحیه ی مفصل ( مفصل جایی است که دواستخوان در مجاورت یکدیگر قرار داشته و قابلیت حرکت و باز و بسته شدن را دارند ) ، و یا شایع ترین نوع آرتریت یعنی روماتیسم باشد که علت آن حمله ی بدن به مفصل های خودی است .

آرتریت انواع مختلف دارد و نسبت به همین مورد علائم متفاوتی را از خود بروز می دهد ؛ به طور مختصر مجموعه ای از علائم را عنوان کرده و به بحث اصلی یعنی تسکین و التیام آرتریت به کمک داروهای گیاهی می پردازیم .

نشانه های آرتریت :

اولین نشانه ای که در آرتریت بروز می کند و معمولا در همه نوع آن مشترک است محدودیت حرکتی می باشد که با تورم و خشکی همراه است ؛ هنگامی که شخصی در حال حرکت است و فشاری را به مفصل خود وارد می کند علائم افزایش یافته و درد نیز ظاهر می شود ؛ درد حاصل از آرتریت به علت افزایش مایع مفصلی است . در ناحیه ای که آرتریت بروز می کند افزایش دما ، قرمزی و ورم نیز ظاهر می شود و این به علت التهاب مفصل است .

در انواع دیگری از آرتریت نشانه هایی شبیه به سرماخوردگی مانند تب ، بی اشتهایی و بی حالی همراه است و حتی ممکن است برخی از آرتریت ها تغییراتی را در دستگاه گوارش یا دیگر ارگان های بدن ایجاد کنند .

تسکین آرتریت های جزئی با این گیاهان معجزه گر :

متاسفانه شمار افرادی که به صف مبتلایان به ناراحتی های مفصلی اضافه می شوند رو به افزایش است و جوان و پیر هم نمی شناسد ، از اقدامات موثری که برای تسکین درد انواع آرتریت می توان انجام داد کاهش وزن است ، چرا که فشار کمتری را به مفصل مورد نظر وارد می کند ، در صورتی که از آرتریت های خفیف رنج می برید و نمی خواهید به راحتی از مسکن ها استفاده کنید داروهای گیاهی که خاصیت ضدالتهابی و مسکن دارند گزینه ی مناسبی می باشند .

بسیار خب ، علاوه بر کاهش وزن ، ورزش های مناسب با شرایط خود را آموزش دیده و انجام دهید ؛ از نوشیدنی هایی که در ادامه برایتان آورده ایم نیز به حد تعیین شده مصرف کنید چراکه مصرف بیش از اندازه ی آن ها می تواند عوارضی را ایجاد کند .

اولین گزینه گیاهان ضد درد و التهاب هستند ، از دم کرده ی این گیاهان در دوره های 3 ماهه باید استفاده کنید ، در یک دوره ی سه ماهه ، روزانه 2 تا 3 فنجان از نوشیدنی های ضدالتهابی استفاده کنید . نوع گیاه را از دکتر عطاری ، با شرح وضع حال خود پرسیده و تهیه کنید .

گیاهان عشبه ی بیابانی :

یکی از چندین خواص گیاهان عشبه ی بیابانی زیاد کردن دفعات ادرار است ، این گیاهان مایعات اضافی را از بدن ( از جمله ناحیه ی مفصلی ) کم کرده و درد را کاهش می دهند ، چراکه یکی از عوامل ایجاد درد تجمع مایع مفصلی بود .

چای سبز ، گیاهان دم اسبی و زردچوبه دیگر گزینه های موثر در تسکین درد آرتریت هستند .

زردچوبه را می توانید به غذای خود اضافه کنید ، به سوپ ، سس ها و… و یا از دم کرده ی آن استفاده کنید ، اگر میل به مصرف زردچوبه به شکل های نام برده ندارید می توانید کپسول های خالی را از عطاری تهیه کرده و درون آن را از زردچوبه پر کنید سپس مانند دارو با یک لیوان آب میل کنید .

گیاهان دم اسبی نامی آشنا برای عطاری ها هستند ، هنگام خریداری کردن محصول طریقه ی مصرف با توجه به علائم آرتریت شما تجویز می شود .

تنها نکته ای هم که در خصوص چای سبز باید رعایت کنید این است که چند ساعت پس از غذا میل شود ( استفاده ی چای سبز نزدیک به وعده ی غذایی توصیه نمی شود مخصوصا در افراد دچار آنمی ) .

مرتبط ها

قالب خبری