جدیدترین مطالب امروز

آرایش مو تأثیر مستقیم در جدی شدن چهره ی مردان دارد !

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : دانستنیها

آرایش مو تأثیر مستقیم در جدی شدن چهره ی مردان دارد !

شاید با دیدن عنوان این مطلب کمی تعجب کرده باشید ، ولی این یک حقیقت است که آرایش مو تأثیر مستقیم در جدی شدن و به عبارت بهتر جدی تر به نظر آمدن چهره ی مردان دارد .

ما در جامعه ای زندگی می کنیم که مانند بسیاری از جوامع دنیا ، شاهد سبک ها و مدل های مختلفی در آرایش مو هستیم ، سبک هایی که بعضا شاید از دید یک عده خوشایند باشد و از دید افرادی دیگر ناخوشایند به نظر برسد و در درجات بالاتر نوعی هنجارشکنی نیز محسوب شود .

معمولا افراد هر جامعه ، متناسب با سن و سال خود و همچنین اعتقادهای شخصی و ظاهری خود ، نوعی از انواع مختلف آرایش مو را انتخاب کرده و بر می گزینند ؛ پس بهتر است اینطور بیان کنیم که به طور کلی آرایش مو و انتخاب سبک های آن کاملا سلیقه ای و شخصی می باشد .

نکته ی جالبی که در تمامی مدل های مختلف و متنوع آرایش مو یکسان است ، میزان تأثیرگذاری مستقیم آن در چهره ی افراد می باشد ، مثلا شاید اگر یک فرد فلان سبک آرایش مو را روی موهای خود پیاده سازی کند ، چهره اش جوان تر و اگر همان فرد سبک دیگری از آرایش مو را برای خود برگزیند ، چهره اش چندسال بزرگتر به نظر آید !

در وهله ی اول این نکته را بایستی به یاد داشت که نوع آرایش مو برای افراد مختلف کاملا متفاوت است و اگر کسی بهترین سبک آرایش مو را متناسب با چهره ی خود انتخاب کند ، مطمئنا جذاب تر و زیباتر به نظر خواهد رسید ، تا اینکه مدلی که هیچ تناسبی با چهره ی او را ندارد برگزیند .

وقتی بحث از تناسب چهره به میان می آید منظور این است که به عنوان مثال آرایش مو در افراد با صورت های کشیده و لاغر باید کاملا متفاوت با افرادی باشد که صورت های گرد و پر دارند ، همچنین جنس مو ( فر بودن ، لَختی ، مجعدی و … ) نیز می تواند در آرایش مناسب موی افراد بسیار با اهمیت باشد .

مردان می توانند با هنر آرایش مو ، چهره هایی جدی تر را برای خود تصویرسازی کنند ، به طور معمول و در چهره های تقریبا یکسان از لحاظ فتوژنیکی ، چهره ی آن دسته از مردانی که موهایی به طرف بالا دارند ، کمی جدی تر از مردانی به نظر می رسد که موهای یک طرفه و بعضا بدون حالت خاصی را دارا هستند ، زیرا موهایی که به سمت بالا داده می شوند و آرایش بغل های سر ، کوتاه تر از بالای سر انجام می پذیرد ، باعث می شود که پیشانی فرد و رستنگاه موی او کاملا دیده شود و پیشانی او را بلندتر نشان دهد و به همین دلیل از لحاظ بصری ، آن فرد کمی حالت جدی تری را در چهره ی خود ایجاد می کند تا فردی که موهایی به سمت پایین و یا یک طرفه و بی حالت را دارد ، زیرا باعث کوتاه شدن و به اصطلاح بسته شدن پیشانی خود می گردد .

اینگونه مثال ها به اندازه ی تنوع آرایش مو در افراد می تواند بیشتر و بیشتر شود ، همانطور که آرایش در چهره ی زنان ( خط ابرو ، خط لب ، خط چشم و … ) می تواند تغییرات ملموسی را در شکل و قالب کلی صورت زنان ایجاد نماید .

بنابراین هنر آرایشگری در مردان ، شاید به اندازه ی معجزه ی آرایشگری در زنان نباشد ، ولی می تواند با کمی دقت و خرج این هنر و صد البته آرایش و پیرایش اصولی ، مردان را نیز جذاب سازد .

مرتبط ها

قالب خبری