جدیدترین مطالب امروز

آدامس کرونا راهکار کاهش گسترش این بیماری در جهان ؟

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : اطلاعات

آدامس کرونا راهکار کاهش گسترش این بیماری در جهان ؟

در این مقاله قصد داریم درخصوص نوعی آدامس که عده ای از آن با نام آدامس کرونا نام برده اند صحبت کنیم و صحت و سقم این قضیه را بیشتر بررسی نماییم.

در یک آزمایش جدید محققان نوعی آدامس کشف کرده اند که می تواند ذرات ویروس را در بزاق افراد کاهش دهد.

آمار ابتلا به کرونا را به کمک آدامس کرونا کاهش دهید !

آدامس کرونا حاوی پروتئینی است که ذرات ویروس را به دام می‌اندازد و می‌تواند انتشار قطرات آلوده به ویروس را زمانی که افراد آلوده به ویروس صحبت می‌کنند، نفس می کشند یا سرفه می‌کنند، محدود کند.

جویدن آدامس حاوی پروتئین‌های که ویروس را به دام می‌اندازند، یک شیوه کلی مقرون‌به‌صرفه برای محافظت از بیماران در برابر عفونت‌های مجدد ویروس دهانی از طریق کاهش حجم یا به حداقل رساندن انتقال به دیگران است.

محققان دانشگاه پنسیلوانیا، آدامس را در لوله‌های آزمایش با استفاده از نمونه‌های بزاق بیماران کرونایی بستری در بیمارستان مورد آزمایش قرار دادند.

این آدامس حاوی کپی‌هایی از پروتئین ACE۲ روی سطوح سلولی است، پروتئینی که کروناویروس از آن برای شکستن سلول‌ها و آلوده کردن آنها استفاده می‌کند.

در طی آزمایشات در لوله آزمایش، ذرات ویروس به گیرنده‌های ACE۲ در لثه متصل شدند. به گفته محققان، بار ویروسی در نمونه‌ها بیش از ۹۵ درصد کاهش یافت.

آدامس کرونا حس و طعمی شبیه آدامس معمولی دارد و می‌توان آن را برای سال‌ها در دمای معمولی نگهداری کرد. به گفته محققان جویدن این آدامس به مولکول‌های پروتئین ACE۲ آسیب نمی‌رساند.

طبق نظر محققان، استفاده از آدامس کرونا برای کاهش بار ویروسی در بزاق به تلاش‌های جهانی برای واکسیناسیون می‌افزاید و می‌تواند در کشورهایی که واکسن‌ها به طور گسترده در دسترس یا مقرون به صرفه نیستند، مفید باشد.

آدامس کرونا از مواد گیاهی تولید می‌شود و در حال حاضر هنوز برای استفاده در دسترس نیست، اما محققان در ایالات متحده به آزمایش آن ادامه خواهند داد.

منبع : مهر

مرتبط ها

قالب خبری