آجیل شور یکی از عوامل افزایش دهنده فشار خون !

:: نویسنده : بخش گوناگون
:: تاریخ انتشار : جولای 23, 2020
آجیل شور یکی از عوامل افزایش دهنده فشار خون !

در این مقاله می خواهیم از مضرات مصرف زیاد آجیل شور که می تواند به افزایش فشار خون در افراد منجر شود صحبت کنیم ! پیشنهاد می کنیم ادامه مقاله را حتما مطالعه کنید .

طبق گفته ی کارشناسان بهداشت مواد غذایی، یکی از عوامل مبتلا شدن به فشار خون خوردن زیاد آجیل شور است. بهتر است مواظب سلامتی خود باشید و بیشتر از اجیل های خام استفاده کنید.

حسین عبدالعزیزی کارشناس بهداشت مواد غذایی در اینباره می گوید: شهروندان بایستی در طول سال از خوردن بیش از حد شیرینی و همچنین آجیل شور خودداری کنند.

وی با بیان اینکه مصرف بی رویه تخمه باعث ترشح مکرر اسید معده می‌شود، افزود: خوردن بیش از حد آجیل شور باعث افزایش فشار خون می شود.

عبدالعزیزی ادامه داد: پرخوری و دریافت غذاهای پر انرژی در افراد نباید به سبک زندگی آنها بدل شود و همه سنین باید به این نکته حتما توجه داشته باشند.

این کارشناس با بیان اینکه مصرف 15 تا 20 عدد تخمه در روز کافی است، اظهار کرد: اغلب افراد در حال صحبت کردن و تماشای تلویزیون مشغول خوردن تخمه هستند و فراموش می‌کنند چه میزان تخمه میل کرده‌اند، در حالی‌که مصرف بیش از حد تخمه باعث ترشح مکرر اسید معده شده و فرد را دچار ورم معده می‌کند.

عبدالعزیزی تاکید کرد: در برخی از انواع آجیل‌ها نظیر آجیل شور ، نمک و مواد لایه رویی قابل دیدن است که توصیه می‌کنیم از سطح مواد برداشته ‌شود چرا که استفاده بیش از حد نمک افزایش فشار خون و عوارض دیگری ایجاد می‌کند.

وی در پایان به شهروندان توصیه کرد: افراد سعی کنند در مهمانی‌ها از 1 یا 2 واحد میوه استفاده کرده و غذاهای پر چرب را از برنامه غذایی خود حذف کنند.

منبع : فارس نیوز

اشتراک گذاری این مطلب در :