جدیدترین مطالب امروز

آب گازدار و بایدها و نبایدهای این نوع از نوشیدنی

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : نکته ها

آب گازدار و بایدها و نبایدهای این نوع از نوشیدنی

آیا نوشیدن آب گازدار مضر است یا خیر ؟ در این مقاله درخصوص مضر بودن یا نبودن آب گازدار بیشتر صحبت میکنیم و اطلاعاتی دراینباره را با هم مرور خواهیم کرد .

شاید برای شما جای سوال باشد که آیا نوشیدن آب گازدار خوب است یا بد ؟

چند وقتی است که آب های گازدار بدون طعم و طعم دار راه خودشان را در بازار مواد غذایی پیدا کرده اند و طرفداران خودشان را هم دارند.

آب گازدار همان آب معمولی است که مقداری گاز کربینیک به آن اضافه شده است و البته اگر قرار باشد طعم دار هم باشد کمی چاشنی های خوراکی هم به آن افزوده میشود .

البته پزشکان متخصصین بر این عقیده اند که افرادی که دچار ناراحتی های معده نظیر رفلاکس ، زخم معده و یا سوزش سر دل هستند بهتر است از این نوع آبها استفاده نکنند ، زیرا گاز کربنیک موجود در آب گازدار موجب بیشتر شدن ناراحتی معده می شود .

البته ذکر این نکته نیز نباید فراموش شود که آب گازدار در مقایسه با انواع نوشابه های گازدار و آب میوه های قندی به مراتب بهتر می باشد و افرادی که مشکلات گوارشی ندارند بهتر است این نوع آبها را جایگزین انواع نوشابه ها و آب میوه های قندی کنند .

مورد دیگر در مورد آب گازدار این است که به دلیل گاز دار بودن ، به شدت تمایل فرد برای نوشیدن مواد قندی را سر کوب می کند ، در نتیجه در رژیم های لاغری مشکلی ایجاد نخواهد کرد ، ولی به دلیل داشتن مواد اسیدی موجب آسیب به مینای دندان می شود ، به علاوه اینکه مانند دیگر نوشیدنی های گازدار موجب آسیب به استخوانها نیز خواهد شد .

در برخی کافی شاپ ها با اضافه کردن کمی شربت شیرین توت فرنگی ، پرتغال ، هلو یا هر میوه دیگر و افزودن آب گازدار به آن ، نوشیدنی گاز دار درست می کنند که البته این گونه نوشیدنی ، دیگر آن آب گازدار قبلی که در مورد آن صحیت کردیم نخواهد بود و دیگر نوشیدنی شیرین به آن اضافه شده و مانند یک نوشابه قندی شده است ، بنابراین اگر قصد خوردن آب گازدار بدون مواد قندی را دارید حتما از آب گازدار بدون اضافه کردن شربت شیرین استفاده نمایید .

در آخر به یاد داشته باشید مصرف بیش از حد این نوع نوشیدنی ها در دراز مدت ، موجب آسیب به استخوانها و دندانهایتان می شود و پوکی استخوان هم از عوارض استفاده بیش از حد از نوشابه های گاز دار است ، چون باعث می شوند کلسیم در بدنتان جذب نشود .

منبع : دکترسلام

مرتبط ها

قالب خبری