جدیدترین مطالب امروز

آب کرن بری لذت نوشیدن یک نوشیدنی خاص !

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : اطلاعات

آب کرن بری لذت نوشیدن یک نوشیدنی خاص !

در این مقاله قصد داریم شما را با طعم و مزه نوعی نوشیدنی خاص که از کرن بری تهیه شده است آشنا کنیم؛ برای آشنایی با طعم آب کرن بری ادامه مقاله را از دست ندهید.

کرن بری از میوه های مشهور در دنیای خوش رنگ و لعاب توت ها است که به دلیل خواص بی نظیرش شناخته شده و به عنوان داروی درمانی سنتی کاربرد دارد.

از آن جا که کرن بری تازه معمولا در بازار یافت نمی شود، مردم معمولا به سراغ آب کرن بری یا کرن بری خشک و منجمد می روند، طعم آب کرن بری بسیار خاص است بنابراین اگر تا به حال تجربه نوشیدن آن را نداشته اید بهتر است قبل از خرید درباره طعم آن بیشتر بدانید.

طعم و مزه آب کرن بری :

طعم کرن بری خام و تازه بسیار ترش است اما آب به دست آمده از این توت ها به دلیل استفاده از شیرین کننده ها مزه ترش و شیرین دارد و بر خلاف آب میوه هایی همچون آب سیب یا آب پرتقال، نوشیدن آن بدون افزودن شیرین کننده چندان مطبوع نخواهد بود.

آب کرن بری که مقداری شیرین کننده به آن اضافه شده طعم طراوت بخش و بسیار شبیه گیلاس دارد، اگرچه اکثر آب میوه های موجود در بازار شیرین هستند تا ترش اما آب کرن بری شیرین نشده و خالص تلخ مزه است.

نحوه مصرف آب کرن بری :

آب کرن بری خالص تلخ است اما هیچ دلیلی وجود ندارد که نتوانید آب کرن بری شیرین شده را به تنهایی بنوشید. با این حال مخلوط کردن این آب میوه با آب و اسموتی مرکبات و میوه های شیرین می تواند طعم آن را بهتر کند.

آب کرن بری را می توان به سس های حاوی گیاهان تازه مانند رزماری و آویشن نیز اضافه کرد.

نحوه تشخیص خراب شدن آب کرن بری :

برای تشخیص این که آب کرن بری خراب شده است یا خیر، اولین راه این است که آن را بو کنید. اگر آب میوه بوی کهنگی، تخمیر یا ترشیدگی بدهد نشانه خوبی نیست.

وقتی آب کرن بری کهنه می شود ممکن است داخل آن کپک رشد کند، بنابراین قبل از مصرف حتما داخل آن را کنترل کنید.

توصیه می شود آب کرن بری را طی یک هفته میل کنید، در غیر این صورت آن را منجمد کرده و بعدا مصرف کنید.

آیا باید آب کرن بری را در یخچال نگهداری کرد ؟

اگر آب کرن بری را از بخش آب میوه های غیر یخچالی سوپر مارکت خریداری کرده اید تا زمانی که درب بطری را باز نکرده اید می توانید آن را خارج از یخچال نگهداری کنید اما بعد از باز کردن درب باید آن را داخل یخچال قرار دهید.

منبع : thrivecuisine

مرتبط ها

قالب خبری