جدیدترین مطالب امروز

آب کرفس تقویت کننده اندام های داخلی

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : عطاری

آب کرفس تقویت کننده اندام های داخلی

اگر بخواهیم چیزی معادل یک لیوان آب کرفس ، کرفس خام مصرف کنیم درواقع قصدی ناشدنی کرده ایم ، در کنار مصرف آب کافی ، روزانه یک لیوان آب کرفس پیشنهاد می شود .

هر سبزیجاتی بی شک خواص مختص به خود را دارد اما در اینجا می خواهیم به خواص کرفس ، البته آب کرفس بپردازیم . می پرسید چه تفاوتی دارد ؟ زمانی که کرفس را که خود دارای انواع گوناگون است ( درمانی و خوراکی ) به صورت خام مصرف می کنید حجم بالایی فیبر را وارد بدن خود کرده اید و قطعا تاثیرات متفاوتی را بر اندام درونی خواهد گذاشت ، اما وقتی آب کرفس را میل می کنید داستان کمی متفاوت می شود .

املاحی مانند سدیم و پتاسیم و… مواردی هستند که در کرفس وجود دارد و با میل کردن آب کرفس در حجم بالاتری وارد بدن شما شده و نیاز عضلات را رفع می کند ؛ اگر بخواهید معادل مقداری برابر برای دریافت املاح از کرفس استفاده کنید ( به جای آب کرفس ) اگر خسته هم نشوید زمان کم می آورید !

عموما کرفس را برای تهیه خورشت و یا طعم دار کردن در کنار مرغ و ماهی و… بکار می برند ؛ در خصوص آب کرفس باید به صورت مجزا مصرف می شود و نیازی به ترکیب با ماده ای دیگر ندارد ، هرچند ممکن است در ابتدا طعم آشنایی برای شما نداشته باشد .

از آب کرفس در رژیم های غذایی مختلف استفاده می شود ، آب کرفس خاصیتی دارد که جذب چربی در بدن را کاهش می دهد ، در این حالت خود آب کرفس موجب چربی سوزی نمی شود ولی زمینه های آن را فراهم می کند . در همین راستا نه تنها آب کرفس که تمام آب سبزیجات مقدار قابل توجهی از آب بدن را هم دفع می کنند به همین دلیل در کنار مصرف آب سبزیجات ( از جمله آب کرفس ) لازم به مصرف آب کافی در روز می باشد ( حداقل 8 لیوان آب ) .

اگر در رژیم غذایی خود آب کرفس دارید ، هرگز از آن به صورت روزانه مصرف نکنید ، چرا که این امر باعث می شود حجم بالایی اگزالات وارد بدن شما شده و همین امر موجب از بین رفتن منابع کلسیم و… می شود .

آب کرفس در مصارف زیاد همچنین می تواند سنگ کلیه و مثانه را تشدید کرده یا حتی بوجود بیاورد . اگر قول می دهید در کنار مصرف روزانه آب کرفس ، آب را نیز به مقدار کافی مصرف کنید؛ بهترین گزینه را برای تقویت معده و روده انتخاب کرده اید . همچنین از یبوست نیز در امان هستید .

مرتبط ها

قالب خبری