جدیدترین مطالب امروز

آب نارگیل و واقعیات مهمی درخصوص فواید آن !

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : اطلاعات

آب نارگیل و واقعیات مهمی درخصوص فواید آن !

بطور کلی هر نوع نوشیدنی طبیعی در شرایط عادی برای فرد مصرف کننده مفید است اما برخی اوقات واقعیاتی در این خصوص وجود دارد که در این مقاله به آب نارگیل اشاره داریم.

بسیاری از افراد عاشق آب نارگیل هستند! این نوشیدنی با طراوت و کمی شیرین، بدن انسان را در آب و هوای گرم هیدراته میکند.
شما هم احتمالا شنیده اید که آب نارگیل نوشیدنی بسیار خوبی است .
آب نارگیل در برزیل محبوبیت زیادی دارد .

کم کالری، بطور طبیعی بدون چربی و کلسترول، حاوی مقدار پتاسیمی بیشتر از چهار عدد موز و آبرسان فوق العاده ــ اینها فقط تعدادی از مزایای بسیاری است که به آب نارگیل نسبت داده شده است.
بازاریابان به آن نوشیدنی ورزشی طبیعی می‌گویند .
آب نارگیل توسط ورزشکاران و افراد معروف تایید شده و گفته می‌شود که بدن را هیدراته می‌کند و به بسیاری از بیماریها از جمله بهم خوردگی مزاج، سرطان و سنگ کلیه کمک می‌کند.

اما آیا آب نارگیل قادر است تمام این وعده‌ و وعیدها را برآورده کند یا همه این حرفها برای بازاریابی است؟

آب نارگیل چیست؟
آب نارگیل بطور طبیعی نیرو بخش است و طعمی‌شیرین و آجیلی دارد. حاوی کربوهیدرات سریع الهضم به شکل قند و الکترولیت می‌باشد. نباید آنرا با روغن یا شیر نارگیل پر چرب، اشتباه بگیرید. آب نارگیل یک مایع شفاف در وسط میوه است که از نارگیل‌های تازه و سبز بدست می‌آید.

نسبت به نوشیدنی ورزشی، کالری کمتر، سدیم کمتر و پتاسیم بیشتری دارد.
هر اونس از آب نارگیل بدون طعم دهنده اضافی دارای ۵. ۴۵ کالری، ۱. ۳ گرم شکر، ۶۱ میلی گرم پتاسیم و ۵. ۴۵ میلی گرم سدیم است در حالیکه نوشیدنی ورزشی گاتورید ۶. ۲۵ کالری، ۱. ۷۵ گرم شکر، ۳. ۷۵ میلی گرم پتاسیم و ۱۳. ۷۵ میلی گرم سدیم دارد.

بهتر از بعضی از نوشیدنی‌های ورزشی !
آب نارگیل نسبت به بسیاری از نوشیدنی‌های ورزشی، شکر کمتری دارد و دارای شکر بسیار کمتری نسبت به نوشابه‌ها و بعضی از آبمیوه‌هاست. آب نارگیل ساده برای کودکان و بزرگسالانی که به دنبال یک نوشیدنی با شیرینی کمتر هستند، مناسب‌تر است.
اما بیش از اندازه از آب نارگیل استفاده نکنید.
لیلیان چونگ، دارای مدرک RD از دانشکده بهداشت عمومی دانشگاه هاروارد می‌گوید: یک ظرف ۱۱ اونسی آب نارگیل ، ۶۰ کالری دارد و اگر در روز چندین بار آن را بنوشید، کالری‌ها بسرعت افزایش می‌یابند.

چونگ یکی از نویسندگان کتاب “غذاخوردن آگاهانه، زندگی آگاهانه” پیشنهاد می‌کند که در هنگام انتخاب نوشیدنی‌ها دقت کنید و برای انتخاب آب نارگیل ساده، برچسب‌ها را بخوانید. از انتخاب آب نارگیل ‌هایی که شکر افزوده دارند یا آبمیوه‌هایی که فرقی با بقیه نوشیدنی‌های شیرین ندارند، بپرهیزید.

بعضی از ورزشکاران به آب نارگیل کاملا اعتماد دارند !
جان اینسر، بازیکن حرفه‌ای تنیس که ماراتن ۱۱ ساعته تنیس ویمبلدون را ادامه داد و در آن برنده شد ، آب نارگیل را تایید می‌کند.
او می‌گوید : آب نارگیل ، فوق العاده آبرسان است و به من کمک می‌کند که مسابقات طولانی را ادامه دهم و از گرفتگی عضلات حتی در گرم‌ترین و مرطوب‌ترین شرایط آب و هوایی جلوگیری می‌کند.

منبع : دکترسلام

مرتبط ها

قالب خبری