آب مایع حیات بدن را کم اهمیت تصور نکنید

:: نویسنده : بخش گوناگون
:: تاریخ انتشار : آوریل 6, 2014
آب مایع حیات بدن را کم اهمیت تصور نکنید

هیچ نوشیدنی دیگری را جایگزین آب نکنید تا شادابی و سلامتی بیشتری را با آشامیدن منظم و به میزان آب تجربه کنید که این امر تأثیر بسزایی در سلامتی بدن نیز دارد.

همانطور که میدانید ، آب یکی از حیاتی ترین مایعات مورد نیاز بدن میباشد که امروزه به دلیل وجود مایعات مختلف و شیرین نظیر شربتها – نوشابه ها و … از اقبال عمومی کمتری برخوردار است. البته هیچ وقت امکان ندارد که مصرف آب در زندگی افراد قطع شود چون نزدیک به 60 % وزن هر فرد را آب تشکیل داده است.

وقتی گفتیم از اقبال عمومی کمتری برخوردار است منظور این بود که برخی افراد، کمتر به خوردن دائمی آب توجه دارند و جای خالی آب را با مایعات جایگزین نامناسبی که به برخی از آنها هم اشاره شد پر کرده اند.

هیچ مایعی در روی زمین وجود ندارد که بتواند جایگزین حتی یک لیوان آب باشد.

خیلی اوقات به دلیل سهل انگاری در مصرف آب ، از آشامیدن آن محروم میمانیم که این موضوع نه تنها ساده نیست بلکه جای نگرانی زیادی هم دارد ، چراکه کمبود آب مي تواند موجب بروز بيماري هايي نظير گاستريت، سوزش سر دل يا رفلاکس، کوليت، يبوست، آرتريت، فشارخون، آسم و آلرژي و حتي افزايش کلسترول شده و در صورت عدم توجه به کم آبي بدن، حتي منجر به مرگ افراد شود.

بد نیست اگر نمیدانیم ، بدانیم که :

آب ، نقش بسزايي در بيرون کردن مواد سمي از بدن ايفا مي کند. البته زياده روي در مصرف آن نيز مي تواند خطراتي را به دنبال داشته باشد.

در توصیه های پزشکی خیلی شنیده ایم که از فواید آب ، همین مایع حیاتی بدن گفته شده و تأکیدات فراوانی درخصوص مورد مصرف قرار دادن آن بیان شده است، ولی با این وجود باز هم خیلی از افراد ممکن است مصرف کردن این مایع حیات بخش را فراموش کنند.

میزان مصرف آب ممکن است با توجه به شاخص های فردی در افراد مختلف، متفاوت باشد و به همین دلیل است که نظرات درباره اينکه هر فردي روزانه به چه ميزان آب نياز دارد، مغایر میباشد، ولی با این حال توصيه اکثر متخصصين تغذيه بر اين است که هر فرد سالم بايد به طور متوسط روزانه بين 6 تا 8 ليوان آب بنوشد و در کنار آن مي تواند ساير نوشيدني ها را به ميزان معيني مصرف کند. اما تاکيد بر اين است که هيچ نوشيدني را جايگزين آب نکند.

پس آشامیدن آب را فراموش نکنیم !

اشتراک گذاری این مطلب در :