جدیدترین مطالب امروز

آبلیموی خانگی خطرناک تر از نوع صنعتی آبلیمو است

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : نکته ها

آبلیموی خانگی خطرناک تر از نوع صنعتی آبلیمو است

اگر آبلیموی خانگی به شکل صحیح تهیه نشود و در طول دوره ی نگهداری نکات ضروری درخصوص آن رعایت نشود به مراتب عوارضی خطرناک تر از آبلیموی صنعتی خواهد داشت .

آبلیمو از برگزیده ترین چاشنی ها است و تقریبا در بین عموم مردم محبوبیت دارد . طریقه ی تهیه ی آبلیمو در صنعت به این شکل است که لیموها بعد از شستشو و تمیز شدن برش خورده و برای نرم شدن و از بین رفتن میکروب های باقیمانده حرارت داده می شوند ، فشرده شدن و گذشتن از صافی های مخصوص جزو مراحل روبه پایان آبلیموگیری در صنعت است که با پاستوریزه شدن و بسته بندی پایان می یابد .

ضعف در سیستم نظارتی یا لایل دیگر باعث می شود آبلیموهای غیربهداشتی که گاه در ترکیبات آن ها مواد بیماری زا یافت می شود به بازار راه پیدا کنند و اعتماد مشتری را نسبت به آبلیموهای صنعتی کاهش دهد . همین امر سبب گرایش مردم به تهیه ی آبلیموی خانگی می شود .

قطعا نه تنها آبلیمو بلکه تهیه ی بسیاری از مواد خوراکی به صورت طبیعی سالم تر و لذت بخش تر می باشد در ادامه نیز قصد داریم روش هایی برای نگهداری بهتر آبلیموی خانگی معرفی کنیم ، اما پیش از آن به رفع برخی شبهات می پردازیم :

آبلیموهای صنعتی عاری از هرگونه افزودنی می باشند ، درواقع نیازی به این کار وجود ندارد ، محیط اسیدی آبلیمو مانع از رشد هرگونه میکروب در بلند مدت می شود و تنها اقدام لازم پاستوریزه کردن آبلیمو پس از مرحله ی آبگیری است ، با وجود این به دلیل رشد برخی کپک ها ر محیط آبلیمو و رعایت نکات بهداشتی ، تاریخ انقضا مناسب بر روی محصول درج می شود . تغییر رنگ و طعم آبلیموهای صنعتی به این علت است که لیموها با پوست آبگرفته می شوند و تمام این تغییرات به روغن موجود در پوست لیمو مربوط می شود ، در نهایت ممکن است برخی کارخانه ها برای حفظ رنگ و طعم آبلیمو در سطح مطلوب مقداری از گروه آنتی اکسیدان ها را به آن اضافه کنند .

اگر آبلیموی خانگی را از بیرون خریداری می کنید و ناظر مراحل تولید آن نیستید مصرف آبلیمو ی خانگی توصیه نمی شود ، در غیر آن صورت نیز آبلیموی خانگی به دلیل پشت سر نگذاشتن بسیاری مراحل و تاثیر گرفتن از نور محیط در مدت کوتاهی باید مصرف شود ( حداکثر 1 ماه ) .

اگر می خواهید کیفیت آبلیموی خانگی را بالا ببرید ، قبل از آبگیری آن ها را حرارت هید تا کمی پخته شوند ، همچنین دور ظرف مربوط به نگهداری آبلیمو را با ورق آلومینیوم بپوشانید و در یخچال نگهداری کنید تا از رسیدن نور به آن جلوگیری کرده و همچنین محیط را خنک نگهدارید . مناسب ترین ظرف برای نگهداری آبلیموی خانگی ، ظروف شیشه ای می باشد .

هرچند که مصرف آبلیموی صنعتی به دلیل نداشتن خطراتی پیرامون اکسید شدن آبلیمو توصیه می شود اما تهیه ی آبلیمو از کارخانه ها ی معتبر اهمیت دوچندان دارد چرا که راه های تقلب در این حرفه بسیار است .

مرتبط ها

قالب خبری